Sizlere bu yazımızda Bayburt marka tescil hakkında gereken tüm bilgiler verilecektir. Bu yazı sayesinde aklınızda marka tescil hakkında herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Ancak tüm aşamalar ayrıntılı bir şekilde bilinse bile marka tescil süreci uzun ve karışık bir süreçtir ve işletme ya da marka sahipleri tarafından düzenli olarak takip edilmesi gerekir. Özellikle Bayburt marka tescil konusunda alanında uzman ekibimiz sizlerin vaktinin değerli olduğunun farkındadır. Bu nedenle de tüm bu süreç vereceğiniz vekalet ile bizler aracılığı ile yürütülür ve sizlere gereken bilgilendirmeler vakit kaybetmeden yapılır. Başvuru aşamasından tescilin alınma aşamasına kadar firmamız çalışanları, sizlerin markası ile yakından ilgilenmektedir.

 

Nedir?

Marka sizleri ve sizlerin işletmelerini temsil eden en önemli unsurdur. Bu nedenle de kopyalama ve çalma gibi işlemlere karşı markanızı koruma altına almak zorundasınız. Tescil edilen markalar güvende kalmış olur ve gasp gibi durumlarda hak sahipliğiniz ortaya çıkar. Sizlerin markası diğer kişilerin markalarından ayırt özellikler ile ayrılmalıdır. Bu nedenle marka tescili uzun süren bir süreçtir. Yaklaşık bir yıl içerisinde markanız sizin adınıza tescil edilmiş olur ve gönül rahatlığı ile markanızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Sizlerin markasına çok benzer bir marka gördüğünüz takdirde Türk Patent Kurumu’na şikayette bulunabilirsiniz. Ancak unutulmaması gereken bir diğer konu marka tescil konusunda ilk alan kazanır gibi bir mantığın söz konusu olmasıdır. Kopyalama olduğunu fark ettiğiniz marka sizden önce tescil edildiyse sizlerin markası iptal edilecektir.

 

Nasıl Yapılır?

Elektronik imzanız var ise gereken belgeler toplandıktan sonra online başvuru da yapabilirsiniz. Ancak firmamıza vereceğiniz vekalet ile tüm bu işlemler bizler tarafından gerçekleştirilmektedir. Böylece sizlerin kendinize ayıracağı birçok vakit kalır. Vekalet için noter onayına gerek yoktur.