HİZMETLER

Marka Tescili

Bir işletmenin olmazsa olmazı markasının korunması, tescilli olmasıdır. Acar Marka Tescil olarak, öncelikle kurumsallaşmaya yönelik çalışan firmaları tercih ederek, ilk etapta logo tasarımı yapmakta ve bu tasarlanan logonun tescil işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

.Com.tr Alan Adı Tescili

Türkiye’de web sayfasının son uzantısı .tr olan alan adlarının, bu işe yetkili tek kurum olan ODTÜ, isim tescili yapmadan önce başvuru yapan kişi veya kurumlardan marka tescil belgesi ve ticaret sicil kaydı gibi resmi belgeler talep etmektedir. Bu işlem .tr uzantılı kötü niyetli yapılabilecek tescillerin en aza indirilmesini sağlamaktadır.

Marka Analizi

Acar Marka Tescil olarak, verdiğimiz hizmetlerden biri de Marka Analiz çalışmasıdır. Marka analiz çalışması, sektörünüzdeki yeni gelişmeleri çok daha yakından takip etme şansını elde edersiniz. Markanızın dünü ve yarını ile ilgili tüm süreci takip edebilir, haksız rekabet oluşturabilecek marka tescil başvurularının önüne geçebilirsiniz.

Marka Danışmanlık

Acar Marka Tescil olarak, verdiğimiz marka tescil danışmanlık hizmeti kapsamında, marka değerlerinin korunması ve yönetilmesi, marka sahiplerinin haklarının korunması yer almaktadır.

Marka Hukuki İşlemler

Markanızın tescil kararını almasının ardından, markanıza ait bütün hakları elde etmiş olursunuz. Tescil işleminde elde ettiğiniz haklar kapsamında, markanızı korumak amaçlı koyabileceğiniz bazı yasaklama taleplerinde bulunabilirsiniz. Acar Marka Tescil olarak, Kişi ve kurumlara sunduğumuz hukuki hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Slogan Marka Tescili

Bir sloganın firmanıza ait olduğunun bilinmesi ve taklit edilememesi, ancak slogan tescili ile koruma altına alınmasıyla mümkün olabilir. Marka tescili işlemleri ile birlikte slogan tescili işlemi de yapılabilir. Slogan tescil işlemi incelemesi yapılırken iki unsur önemlidir. Öncelikle sloganın ayırt edici olması, mal ve hizmetleri tanımlayıcı olmasıdır.