Bu yazımızda sizlere Siirt marka tescil hakkında gereken tüm bilgiler verilecek ve akıllarda soru işareti kalmaması için çaba sarf edilecektir. Marka tescilin gereklerinden ve öneminden de söz edilecek bu yazı, firmamızın sizlere yardımcı olacağı konuları da içermektedir. Marka tescil süreci gerekli olduğu kadar sancılı da bir süreçtir. Neredeyse 1 yıl süren bu evrak işlemleri, işletme sahibi birçok insan tarafından takip edilememektedir. Bu nedenle de özellikle Siirt marka tescil konusundaki uzman ekibimiz sizlerin yardımına koşmaktadır. Bizlere vekalet verdiğiniz takdirde tüm işlemleri sizler adına yürütür ve aşamaları takip ederiz. Marka seçimi ve evrak toplama işleri dahil sizlere yardımcı olmaktayız. Aynı zamanda bizlere vereceğiniz vekalet için noter onayına gerek yoktur. Bu nedenle markanızın tescil işlerini bize devredebilir, sizler de işletmenizin geri kalan işleri ile daha yoğun bir şekilde ilgilenmeye devam edebilirsiniz.

 

Nedir?

Marka sizi temsil eder. Özel isim, sembol ya da simge olabilir. Bu nedenle de birçok seçenek bulunmaktadır. Ancak marka çeşitliliği oldukça fazladır. Son yıllarda artan işletme sayısı nedeniyle Türk Patent Kurumu 1995 yılından beri en yoğun dönemini yaşamaktadır. Bu nedenle sizin markanız da diğer markalardan net ve ayırt edici şekilde ayrılalı, farklılık göstermelidir. Özgün marka seçimi tek başına yeterli değildir. Aynı zamanda dini semboller ve kamu düzenine aykırı olgular içermemelidir. Paris Sözleşmesi’nde yer alan özel isimlerden de herhangi biri olamaz.

 

Nasıl Yapılır?

Süreç bizler tarafından başlatılır ve takip edilir. Evraklarınızı hazırlama aşamalarında da yardımcı olmaktayız. Gerçek kişilerin nüfus cüzdanı fotokopileri tüzel kişilerin ise imza sirküleri yeterli olmaktadır. Süreci hızlandırmak adına online başvuru da yapabilmekteyiz. Bu evraklar teslim edildikten yaklaşık bir sene sonra markanız tescil edilmiş olur.