Sizlere sunmakta olduğumuz bu yazıda Sivas marka tescil konusundaki tüm bilgilendirmeler eksiksiz bir şekilde yapılacaktır. Marka tescilin gerekliliklerinden, öneminden, nasıl yapıldığından ve sizlere nasıl yardımcı olabileceğimizden bahsedilecektir. Bizlere vekalet vermeniz yeterlidir. Bu vekalet sonrası tüm marka tescil işlerini sizler adına yürütebilmekteyiz. Böylece sizlere de işletmeniz ile ilgilenebileceğiniz birçok vakit kalmaktadır. Marka tescil için gerekli olan evrakların hazırlanma süreci ve marka seçiminiz konusunda da yardımcı olmaktayız. Şimdi marka tescilin önemine geçebiliriz.

 

Nedir?

Marka sizin adınızdır. Bu nedenle yalnızca size ait olmalıdır. Ne siz başka birinin markasını kullanabilirsiniz ne de başka biri sizlerin markasını kopyalayabilir. Görüldüğü üzere hem sizlerin hem de diğer işletme sahibi insanların haklarını korumaya yönelik yapılan bu çalışmalar 1995 yılından beri ülkemizde devam etmektedir. Türkiye’de tescil yaptırmak için Türk uyruklu olmaya gerek yoktur. Türkiye sınırları içerisinde işletme sahibi olmak yeterlidir. Markanızın diğer kişiler tarafından korunabilmesi için tescil elzemdir. Tescili sağlanmamış markalar sizin ürününüz olsa bile koruma altına alınmaz. Bu nedenle de olası bir gasp durumunda elinizden bir şey gelmez. Marka tescil bu nedenle sizlerin hakkını korumak adına oldukça önemli bir konudur.

 

Nasıl Yapılır?

İlk iş özgün bir marka tercihi yapmaktır. Bu konu hakkındaki gereken bilgilendirmeler bizimle irtibata geçtiğiniz sürece sizlere verilecektir. Markanız ile başvuru yapılır. Gerçek kişilerin yalnızca kimlik fotokopisi yeterli olurken, tüzel kişilerin imza sirkülerine de ihtiyaç vardır. Tüzel kişiler belli bir şirketi temsil ettiği için imza sirkülerinde herkesin onayı gereklidir. İşlemleri bizim yürütmemizi isterseniz evraklarınızın arasına vekaletnameyi de eklememiz gerekir. Tüm evraklar hazırlandıktan sonra elektronik imzası olan müşterilerimiz için online başvuru yapabiliriz. Online başvuru mümkün değilse fiziki başvuru da bizler tarafından gerçekleştirilmektedir.