Sizlere sunduğumuz bu yazıda Sivas marka tescil hakkında gereken tüm bilgiler verilecektir. Marka tescil hakkında aklınızda soru işareti kalmayacaktır. Aynı zamanda sizlere sunulan hizmetlerimizden de bahsedilecektir. Marka tescil konusu oldukça karmaşıktır. Birçok işletme sahibi hem işletmenin işlerine hem de Türk Patent Kurumu’nun evrak işlerine yetişemediği için danışmanlık talep etmektedir. Tam da bu noktada özellikle Sivas marka tescil konusunda uzman ekibimizle sizlere hizmet sunmaktayız. Tüm evraklar bizler tarafından toplanır ve vereceğiniz vekalet ile başvurunuz yapılır. Bununla beraber eksik herhangi bir evrak olması durumunda sizlere bilgilendirme yapılır ve geri kalan tüm aşamalardan haberdar edilirsiniz. Başvurunuzdan tescilin alındığı tarihe kadar süreç bizler tarafından her ayrıntısı ile takip edilir.

 

Nedir?

Yazımızın bu kısmında marka tescilin önemi anlatılacaktır. Bilindiği üzere bu zamana kadar herhangi bir tabelada gördüğünüz her şey tescilli markalardır. Hepsi birbirinden ayırt edici özellikler ile ayrılmış durumdadır. Marka sizi ve işletmenizi temsil eder. Bu nedenle de sizden başka kimse tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Tescil dediğimiz konunun önemi tam da bu noktada başlar. Markanızı Türk Patent Kurumu tescil eder. Böylece o markanın yalnızca size ait olduğu belgeler tarafından kanıtlanmış olur. Emek hırsızlarına karşı koruma sağlar ve markanızı güvence altına almış olursunuz.

 

Nasıl Yapılır?

En önemli aşama özgün bir marka seçimidir. Herhangi bir şekilde kopyalama tespit edilen markalar tescil edilmeyecektir. Marka seçimizin konusunda Paris Sözleşmesi ile beraber getirilen birçok sınırlandırma bulunmaktadır. Tüm bunların bilgisi de firmamız tarafından yapılmaktadır. Markanız oluşturulduktan sonra vektörel logosunun fotokopisi çekilir. Şahıslar kimlik fotokopisini tüzel kişiler ise imza sirkülerini hazırlar. Bizlere vereceğiniz noter onaysız vekalet ile de başvurunuz online ya da fiziki yollar üzerinden başlatılır. Bir yıl içerisinde sonuçlanır.