Sizlere bu yazımızda Tekirdağ marka tescil konusunda gerekli olan tüm bilgiler verilecektir. Bilindiği üzere marka tescili uzun süren bir dizi işlemden ibarettir. Konuya hakim olan işletme sahipleri bile marka tescil konusunda yardım ve destek almaktadırlar. Bununla beraber ilk defa işletme sahibi olanlar için de oldukça karmaşık bir süreçtir. Yeni açılan bir işletmenin çok fazla işi olmaktadır. Tüm bu işler arasında da birçok kişi marka tescil için gereken zamanı ayıramamaktadır. Bu nedenle tam da bu noktada özellikle Tekirdağ marka tescil konusunda uzman olan ekibimiz sizlere yardım amaçlı hazır beklemektedir. Tek yapmanız gereken bizlere vekalet vermektir. Bu vekaletin ardından bizler, sizin markanızı güvenceye almak için gereken tüm işlemlere tek başımıza devam edebilmekteyiz. Aynı zamanda tüm süreçlerden sizleri haberdar etmekteyiz.

 

Nedir?

Marka tescil sizlerin en önemli güvencesidir. Her işletmenin kendine ait bir markası vardır. Bu markayı eğer Türk Patent Kurumu aracılığı ile tescil ettirmezseniz, çalınmalara karşı markanızı güvence altına almamışsınız demektir. Bu nedenle de üçüncü kişiler markanızı kullanırsa ve tescil ettirirse hiçbir hak talep edemezsiniz. Bu emek hırsızlığının önüne geçebilmek için Türk Patent Kurumu 1995 yılından beri sizler için hizmet vermektedir.

 

Nasıl Yapılır?

En önemli ve ilk aşama özgün bir marka bulmaktır. Bu markayı oluştururken herhangi başka bir markadan ayırt edici özellikler ile ayrılmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda dini ve kamu düzenine aykırı unsurlara yer vermemelisiniz. Özel isim kullanabilmektesiniz. Ancak Paris Sözleşmesi’nde yer alan belli isimlerden herhangi biri olmamalıdır. Yine bu konu özelinde gereken bilgilendirme firmamız tarafından sizlere yapılmaktadır. Vereceğiniz vekaletnamede noter onayına gerek yoktur. Gereken diğer belgeler bizler tarafından temi edilir ve başvurunuz vakit kaybetmeden gerçekleştirilir.