Sizlere bu yazımızda Trabzon marka tescil hakkında gereken bilgilendirme yapılacaktır. Bilindiği üzere sizlere ait bir mark tescil edilerek işletme açılabilir. Eğer tescil edilmezse hırsızlığa karşı herhangi bir söz hakkınız olmamaktadır. Bu nedenle aynı zamanda bu yazımızda sizlere, marka tescilinin önemi de anlatılacaktır. Bilindiği üzere marka tescilinin yapıldığı yer Türk Patent Kurumu’dur. Bu kurumda ise işler oldukça yavaş ilerlemektedir. Bunun sebebi yaşanan yoğunluk ve titiz çalışmadır. Yaklaşık 8 ile 12 ay arasında tamamlanan bu karmaşık süreç, işletme sahipleri için ciddi bir külfettir. Bu nedenle de özellikle Trabzon marka tescil konusunda uzman ekibimiz sizlere her türlü desteği sağlamaktadır. Bizlere vereceğiniz vekalet sonrası işlemleri sizlerin adına yürütmekte ve gereken tüm bilgilendirmeleri sizlere titizlik ile sunmaktayız. Şimdi ise yazımızın geri kalan kısmına geçiş yaparak marka tescilin öneminden ve aşamalarından bahsedebiliriz

 

Nedir?

Marka sizleri ve işletmenizi temsil eder. Eğer size ait olan bu markayı tescil ettirmezseniz hırsızlığa ve kopyalamaya karşı kalan tüm söz hakkınızı yitirmiş olursunuz. Marka tescilinde ilk tescil ettiren kazanır anlayışı vardır. Bu nedenle sizin tescil ettirilmemiş fikirleriniz birisi tarafından çalınırsa iyi niyet ilkesine aykırı olmakla birlikte herhangi bir hukuksal yaptırımı bulunmamaktadır. Bu nedenle sizlere önerimiz, markanızı kullanabileceğiniz bir işletmeniz olsun olmasın, aklınıza gelen her şeyi tescil ettirerek geleceğe yatırım yapmanızdır. Böylece sizin fikirleriniz ve emekleriniz sizinle güvende kalır. Türk Patent Kurumu ise bu haklarınızı korumak adına 1995 yılından beri bilfiil çalışmaktadır.

 

Nasıl Yapılır?

Bizlere verilen vekalet ile tüm bu süreç bizler tarafından yürütülür. Kimlik fotokopisi gerçek kişiler için imza sirküleri ise tüzel kişiler için gereklidir. Bu belgeler bizlere teslim edildikten sonra markanız bizler aracılığı ile tescil ettirilir.