Bu yazımızda sizlere Uşak marka tescil hakkında gereken bilgilendirmeler yapılacaktır. Bilindiği üzere sizlere ait markanın tescili emeklerinizin koruma altına alınması açısından elzemdir. Ancak yeni açacağınız işletmenin oldukça iş yükü bulunmaktadır. Bu nedenle marka tescil gibi karmaşık bir konu ile ilgilenecek vakit bulmakta zorlanabilirsiniz. Tam da bu noktada özellikle Uşak marka tescil konusundaki uzman firmamız sizlere gereken desteği sağlamak içi hazır beklemektedir. Bizlere vereceğiniz noter onaysız vekalet ile tüm işlemleri sizler adına yürütebilmekteyiz. Bu süreç içerisinde gereken bilgilendirmeler de sizlere eksiksiz bir şekilde yapılacaktır. Şimdi ise yazımızın devamında marka tescilin önemi ve nasıl yapılacağı konularına geçiş yapılabilir.

 

Nedir?

Marka tescil sizlerin adını ve emeğin koruya en önemli unsurdur. Markanızın sizlere ait olduğu gerekli merciler tarafından da onaylanmalıdır. Böylece markanız kopyalandığı ya da çalındığı takdirde söz söyleme hakkına sahip olursunuz. Bu nedenle emek hırsızlığı gibi önemli bir konunun önüne geçilebilir. Tescil denilen kavram Türkiye’de 1995 yılından beri varlığını sürdürmektedir. Aynı zamanda Türkiye’de işletme kuran her sermaye grubunun tescil hakkı bulunmaktadır. Marka tescili için işletme sahibi olmanıza gerek yoktur. Sıradan bir gerçek kişi olarak da aklınıza gelen her markayı geleceğe yatırım amaçlı olarak tescil ettirebilirsiniz.

 

Nasıl Yapılır?

İlk aşama özgün bir marka bulmaktır. Belli sınırlamalar vardır ve bu sınırlamalar için Paris Sözleşmesi esas alınır. Bu konu hakkında da gereken bilgilendirme bizler ile irtibata geçtiğiniz sürece yapılır. Geri kalan işlemler de vekalet ile bizler aracılığıyla da yürütülebilmektedir. Gerçek kişilerin nüfus cüzdanı fotokopileri yeterli olurken tüzel kişiler bir şirkete bağlı olmaktadır. Bu nedenle tüzel kişinin bağlı olduğu şirketin imza sirküleri de gereklidir. Elektronik imza ile online başvuru yapılabilmektedir.