Sizlere bu yazımızda Yozgat marka tescil hakkında gereken bilgiler verilecektir. Aşamalar teker teker anlatılacaktır. Ancak tüm süreç hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olsanız dahi marka tescil konusu karılık ve uzun bir süreçtir. Bu nedenle özellikle Yozgat marka tescil konusunda uzman firmamız sizlerin markanızı güvence altına almak adına tüm süreci kendi halletmektedir. Bir işletmenin kurulmasındaki ilk ve en önemli aşama marka seçimi ve tescilidir. Ancak bilindiği üzere işletme kurmak oldukça zahmetlidir. Bu nedenle siz müşterilerimiz işletmenizin diğer ihtiyaçlarını karşılamak üzere koşuştururken bizler de sizlerin markasını güvence altına almak adına vereceğiniz noter onaysız vekalet ile koşuşturuyor olacağız. Her aşama sizlere ayrıntılı bir şekilde anlatılacak ve gereken bilgilendirme eksiksiz bir şekilde sağlanacaktır. Şimdi ise marka tescilin ne olduğundan ve nasıl yapıldığından bahsetmeye geçebiliriz.

 

Nedir?

Marka sizleri temsil eden en önemli unsudur. Sanılanın aksine bir markaya sahip olmak için şirketinizin ya da işletmenizin olması gerekmez. Sıradan bir gerçek kişi olarak da aklınıza gelen markayı istediğiniz her zaman tescil ettirebilir ve geleceğe yatırım yapabilirsiniz. Markanız özgün olmalıdır. Sizin marka seçimiz herhangi bir marka sahibine zarar veremez. Tescil denilen konu da tam olarak sizlerin ve diğer marka sahiplerinin haklarını ve emeklerini korumak adına gerçekleştirilen bir işlemdir. Bu nedenle sizlerin seçeceği marka diğer markalardan ayırt edici bir biçimde ayrılmalıdır.

 

Nasıl Yapılır?

Gerekli merci bilindiği gibi Türk Patent Kurumu’dur. Bu kurum sizlerin haklarını korumak adına online başvuru da kabul etmektedir. Yoğunluk nedeni ile tescil yaklaşık 8 ile 12 ay arasında sizlere verilir. Denildiği gibi herkes başvuru yapabilir. Online başvuru için elektronik imza gereklidir. Bizlere vereceğiniz vekalet ile işlemler bizler tarafından da yürütülebilmektedir.